Główne przyczyny obecnego kryzysu ekonomicznego

Kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie sporo bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to wspaniała organizacja. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy np. problem dużego bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.

Główne przyczyny o

Kondycja Unii Europejskiej Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to ...

Kołnierze stalowe

Dziś bardzo popularne są rozlicznego typu sklepy internetowe. Ludzie uwielbiają ...

Pancerne sejfy

Ochrona osób i mienia ma szeroką gamą rozmaitych artykułów stanowiących ...

Dlaczego warto stoso

Naturalne kosmetyki i suplementy - dlaczego warto je stosować Ostatnie lata ...

Budownictwo

Nieruchomości Dużo ludzi, którzy posiadają możliwość mieszkania w domku jednorodzinnym fantazjuje ...